Kitap ve Film Önerileri

Çocugunuzla Uzlasabilme

Çocugunuzun davranislarini nasil düzeltebilir ve becerilerinin gelismesine nasil yardimci olabilirsiniz?

Gelin birlikte çözüm bulalım!

Online randevu almak için tıklayın

Çocugunuzla Uzlasabilme

“Çocugunuzla Uzlasabilme” ebeveynlere ve terapistlere, dikbasli, asi ve saldirgan çocuklara yönelik evde kapsamli bir davranis iyilestirme programi öneriyor.  Kenneth Weenning, çocuklarda yaygin olan asi ve saldirgan davranislara karsi uyumlu davranislari desteklemek için çesitli özgün teknikler sunuyor.
Bu kitap, çocuklarda hizli davranis düzelmesi saglamak üzere ebeveyn ve ailelerin isbirligine destek veya ebeveynlerin kendine yardim kitabi olarak kullanilabilir.   Yazar, davranis düzeltme teknikleri disinda kolay izlenebilir asamalar halinde açiklanmis bilissel stratejiler öneriyor.

- Degisme hazirlik
- Ebeveyn felsefenizi belirlemek
- Çocuk yönlendirme yöntemleri için ebeveynleri egitmek
- Çocuklara mantikli düsünme yollarini ögretmek
- Çocugun gelisimini izlemek

Bu yöntemler ebeveynlere, davranissal ve duygusal kontrol ve 'psikolojik zirh' gelistirme firsati sagliyor.  Ebeveynlerin çocugun itaatsizligine karsi gereginden fazla veya az tepki göstermelerini önlemek amaciyla yardim yollari gösteriyor.  Amaç çocugun, gerçekçi, bir kendini tanima kapasitesi gelistirmesini ve kendi hareketlerinin sorumlulugunu almasini saglamaktir.  Bu kitap dikbasli çocuklarin ebeveynleri için can alici bilgileri kapsiyor.  Bu kitap, sadece davranislar ve düsünce kaliplari üzerine; çocugun uyumlulugu ve dünyayla uyum saglama üzerine; ceza-ödül ve örnek olma üzerine; ailelerin yapmasi gerekenler ve yaparken çikabilecek engelleri de asma üzerine odakliyor.  Bu kitap, hem ailelere hem de uzmanlara yardimci olacak.  Eger tüm anne-babalar bu önerileri kendi davranislarina yansitabilirlerse, dünya çok daha olumlu bir yer olacak.

Yazar :Kenneth WENNING

Basim :2004, Ankara

Çeviren :Lale Morgül

Yayinevi:hyb yayincilik

Yorumlar