Haberler

Gelin birlikte çözüm bulalım!

Online randevu almak için tıklayın

Görme Engelliler Kitapligi

Görme özürlülerin egitimleri ile kültürel gelisimlerine ücretsiz hizmet eden, Türkiye’nin ilk ve tek görme özürlüler kitapligi TÜRGÖK (Türkiye Görme Özürlüler Kitapligi); yurdumuzda yasayan görme özürlüler ile yurt disinda yasayip da Türkçe bilen görme özürlülerin, yazili kaynaklara erisimini saglamak üzere 2004 yilinda Izmir’de faaliyete geçmistir. Görmeyen kisilerin Türkçe okuryazarlik oranini arttirmak, egitim ve kültürlerine katkida bulabilmek ve bu amaçla yasam kalitelerini yükseltmek amaciyla Av. Gültekin Yazgan tarafindan kurulan TÜRGÖK, 5000’i askin görmeyen üyeye hizmet vermektedir. Kitaplik hizmeti alan görmeyenler bu vasita ile kendi kitapliklarini da olusturmaktadir.

Üyelerine sesli ve kabartma (Braille) baskili roman, ders kitabi, ÖSS, KPSS, SBS, açikögretim (lise, ilkögretim) soru bankalari ve sinav testleri hazirlamaktadir. Ayrica aylik yayin organlari olan; ilkögretim 1. kademe ögrencileri için “Yavru Balarisi” (Braille Kabartma)dergisi 2. kademe ögrencileri için “Balarisi” (Braille Kabartma) dergisi, lise ögrencileri ve yetiskinler için de sesli MP3 formatinda “Arkadas” dergisi hazirlanarak ücretsiz olarak kargo ile adreslerine gönderilmektedir.

Türkiye Görme Özürlüler Kitapligi, Türkiye’nin her yerine, ayrica Ingiltere, Hollanda, Kibris, Amerika,Almanya’ya ücretsiz ve geri iadesiz hizmet vermektedir.

Tüm bu hizmetler, sayilari 500’ü asan gönüllü destekçi ve bizlere kurulusundan itibaren destek olan sponsorlar sayesinde üretilmektedir.

http://www.turgok.org/

Yorumlar