Diger Cinsel Islev Bozukluklari

Diger (Baska Türlü Adlandirilamayan) Cinsel Islev Bozukluklari

1. Cinsel Fobiler: Tek bir sorun olarak ortaya çikabilecegi gibi cinsel ilgi, istek ve uyarilma bozuklugu ile birlikte de görülebilir. Korkular, sinirli olabilecegi gibi, her türlü fiziksel yakinlasmadan kaçinma gibi yaygin biçimlerde de görülebilir. Bu tür yaygin fobiler cinsel uyarilmayi tümüyle engellediginden cinsel doyumu belirgin olarak azaltirlar. Cinsel fobilerin çogu yanlis bilgi ve abartili beklentilerle iliskilidir.

2. Cinsel Doyum Bozukluklari: Cinselligin önemli bir boyutu da verdigi doyumdadir. Bir bireyin cinsel yasaminin doyuruculuk düzeyi cinsel islevlerinin niceligi kadar, esler arasindaki iliskinin niteligi ile de belirlenir.
Arastirmalar, cinsel doyum eksikliginin, cinsel islev bozukluklarindan çok çesitli cinsel güçlüklerle (yetersiz sevisme, zevke konsantre olamama gibi) daha yakindan baglantili oldugunu ortaya koymaktadir.

3. Maskelenmis Bozukluklar : Depresyon, çesitli ilaçlar, bazi jinekolojik hastaliklar, anksiyete bozukluklari ve infertilite gibi durumlar cinsel islev bozukluklarina neden olabilecekleri gibi mevcut cinsel islev bozuklugunu da maskeleyebilirler.
 

Gelin birlikte çözüm bulalım!

Online randevu almak için tıklayın

Yorumlar