Biyografi

1987 yılı İzmir doğumlu Günay Baydaroğulları, Izmir Ekonomi Üniversitesi Fen–Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü başarı ile tamamlamış. Psikoloji lisans egitimi sırasında ve sonrasında manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesindeçocuk ergen servis polikliniğinde, beyin araştırm amatem servisinde, kadın erkek psikoz servislerinde görüsmeler ile gözlemler ve testler yaparak, vizitlere katılmıstır. Ege Üniversitesi beyin araştırma merkezinde deney ve araştırmalara katılmıştır.

Madde bagımlılıgı ile mücadele etme ve kisinin maddeye baslamama konusunda süreklilik kazandiracak olan rehabilitasyon, günaydin toplantilarina ve grup terapileri düzenlemiştir.

Anaokulları, özel egitim ve kurumsal özel sirketlerin insan kaynaklarında kurum danışmanlığı psikolojik danışmanlık vermek amacıyla görev almıstır. Özel eğitim gereksimli çocuk ve bireylerle çalışmakta ve aile danışmanlığı vermektedir.

 

Yaptığı Çalışmalar ve Deneyimler

Lisans egitiminde 14.Ulusal Psikoloji Ögrenci Kongresinde (Istanbul üniversitesi), Empati düzeyleri ve yüzsel geribildirime duyarlılık üzerine yapmis oldugu çalışmayı sunmuştur.

Aile ve Çift Terapisi, çocuk ve yetiskin psikometrik testleri uygulama ve yorumlama, oyun ve sanat terapisi, bilşssel davranışçı terapi, çözüm odaklı terapi, cinsel terapi egitimlerini alarak bu alanlar üzerinde uzmanlaşarak seanslarını bu dogrultuda almaktadır.

Özel eğitim merkezinde kurum psikoloğu ve egitim koordinatörü olarak 7 yıl çalışmış, anaokullarına, özel eğitim merkezlerine çocuk aile egitimi konusunda danısmanlık vermektedir.

2017 mayıs ayında kurucu olduğu Hayat Boyu Gelişim Aile Danışmanlık Merkezi Kiddy Family Clubı kurmuş olup Türkiyede ilk ve tek psikoloji temelli erken müdahale sistemini oluşturmuştur. Merkezde doğumdan itibaren aile, çocuk ve bireylere yönelik özel program ve atölyelerle psikolojik danismanlik hizmeti sunulmaktadır. Amaç hayat boyu her ailenin yanında bir aile danışmanı olması.

 

Çalıışma Alanları

Çocuk Ergen Psikolojisi

Oyun Terapisi

Cinsel Terapi

Aile, Evlilik ve Çift Terapisi

Özel Eğitim Danışmanlığı    

Anaokulu ve Kreş Danışmanlığı

Alınan Sertifika ve Eğitim Programları

Aile ve evlilik danışmanlığı sertifikası  

WISC-R Çocuk zeka testi

Çocuk değerlendirme testleri paketi  (10 test içermekte)     

Performans koçluğu sertifika programı 

İnsan kaynaklari uzmanlıgı eğitimi 

Beden dili sertifika programı 

Diksiyon sertifika programı 

Motivasyon teknikleri sertifika programı 

Stres yönetimi sertifika programı 

İnsan kaynaklari yönetim semineri 

Bilissel Davranisçi Terapi Workshops

Çözüm Odaklı Terapi

Cinsel Terapi Workshops

Oyun Terapisi

Doguma Hazırlık Psikolojisi

Travma sonrasi stres bozuklugu semineri

Otizm mesleki gelişim seminer kampı

Eteçom ( erken müdahale programı ) sertifikası

İvo ( otizm değerlendirme seti) sertifikası