Biyografi

1987 yılı İzmir doğumlu Günay Baydaroğulları, Izmir Ekonomi Üniversitesi Fen–Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü başarı ile tamamlamış.  

Mezuniyetinden bu yana çalışmalarına İstanbulda devam etmektedir. Psikoloji lisans egitimi sırasında ve sonrasında manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesindeçocuk ergen servis polikliniğinde, beyin araştırm amatem servisinde, kadın erkek psikoz servislerinde görüsmeler ile gözlemler ve testler yaparak, vizitlere katılmıstır. Ege Üniversitesi beyin araştırma merkezinde deney ve araştırmalara katılmıştır.

Madde bagımlılıgı ile mücadele etme ve kisinin maddeye baslamama konusunda süreklilik kazandiracak olan rehabilitasyon, günaydin toplantilarina ve grup terapileri düzenlemiştir.

Anaokulları, özel egitim ve kurumsal özel sirketlerin insan kaynaklarında kurum danışmanlığı psikolojik danışmanlık vermek amacıyla görev almıstır. Özel eğitim gereksimli çocuk ve bireylerle çalışmakta ve aile danışmanlığı vermektedir.

Yaptığı Çalışmalar ve Deneyimler

Lisans egitiminde 14.Ulusal Psikoloji Ögrenci Kongresinde (Istanbul üniversitesi), Empati düzeyleri ve yüzsel geribildirime duyarlılık üzerine yapmis oldugu ilk çalışmayı sunmuştur ve Deneysel araştırma odaklı çalışmlarını yürüterek makelelerini ve kitap yazmaya devam etmektedir.

Aile, Evlilik ve Çift Terapisi, Çocuk ve Ergen  Danışmanlığı , Yetiskin Bireysel danışmanlıkları yürütmektedir.

Psikometrik, psikolojik, nörolojik, zeka, gelişim testleri uygularak seanslarını ve çalışmlarını verilere dayanarak sistematik olarak yürütmektedir. Etik değerler ve gizliliğe önem vererek çalışmalarını bu yönde dikkatle yönetmektedir.

Özel eğitim merkezlerinde 8 yıl kurum psikoloğu, müdür  ve egitim koordinatörü olarak çalışmış olup, anaokullarına, özel eğitim merkezlerine çocuk aile egitimi konusunda kurumsal danısmanlık  vererek, eğitim ve seminer programları düzenlemektedir.

Mesleki tecrübeleri ile alan çalışanlarına yönelik mesleki gelişim programı olarak 7 modüllük mesleki eğitim programı yürütmektedir. Eğitime replika saat omega katılan psikoloji, çocuk gelişimi, okul öncesi, özel eğitim alanında çalışanlarına yönelik hem teorik hem uygulamalı süpervizyon eğitimleriyle yeni mezunlara özellikle iş imkanı sağlamaktadır.

2017 mayıs ayında kurucu olduğu Kiddy Family Club  (P.G.E.M.S)  Markası Türkiyede ilk ve tek psikolojik ve gelişimsel erken müdahale sistemini oluşturmuştur ve Türkiye genelinde Franchise vermek üzerine yapılandırılmış bir sistemdir. İşleyişindeki içerik ve programlar fikri hak yükümlülükleri doğrultusunda tescillidir.  Hayat Boyu Ebeveyn Akademisi olarak sistemin işleyişi gebelikten itibaren aile, çocuk ve bireylere yönelik özel program ve atölyelerle takipli aile danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. 

Kullandığı Başlıca Terapi Yöntemleri
 
Bilişsel Davranışçı Terapi
Oyun Terapisi
Şema Terapisi
Sanat Terapisi
Aile Çift Evlilik Terapisi
Cinsel Terapi
Çocuk ve Ergene Yönelik Multidispliner Uygulamalar