Çalışma Alanlarım

Gelin birlikte çözüm bulalım!

Online randevu almak için tıklayın

Cinsel Danışmanlık

Insanoglunun en temel gereksinimlerinden biri olan cinsellik, en az su içmek, yemek yemek, nefes almak kadar önemli bir ihtiyaçtir. Kaliteli ve tatmin edici bir cinsel yasam, saglikli iliskilerin de temel besin kaynaklarindandir. Özellikle mutlu bir cinsel yasam iliskileri daha güçlü ve dinamik sekilde hayatta tutar. Temel dinamigi birlesme olan cinsellik, kadin ile erkegi birbirine ait ve bagli hissettiren, cinsel rollerin netlestirilerek hissedildigi, yok sayilmamasi gereken son derece önemli bir kaynaktir. 

Yapilan arastirmalar saglikli ve tatmin edici bir cinsel yasami olan çiftlerin, bireysel olarak cinsel ihtiyaçlarini doyurmalarindan dolayi, birbirlerine karsi daha töleransli ve daha bagli olduklarini göstermektedir. Cinsellik çiflerin birbirlerini tamamlamak adina beslendikleri en önemli besin kaynaklarindandir.

Cinsellik Danismanligi

Cinsel sorunlar yaygindir. Yasamboyu yayginliga iliskin veriler, hem erkeklerde hem kadinlarda herhangi bir cinsel islev bozuklugu görülme oraninin %40′lar düzeyinde oldugunu ortaya koymaktadir.

Cinsel Sorunlar, Seks Terapisi ya da Cinsel Islev Bozuklugu Terapisi, erkek ve kadinin cinsel yasamla ilgili yasadigi her türlü problemin, çözümüne gitmek adina olusturulan bir terapi çesididir.

Cinsel sorunlar çiftin ortak sorunudur. Bu nedenle erkekte veya kadindaki cinsel islev bozuklugunun tedavisinde esin sürece katilimi ve katkisi önemlidir.

Mutluluk için saglikli cinsellik, saglikli cinsellik için ise egitim bilgi sarttir.

Kisinin cinsel problemini fark etmesi için öncelikle özgüveninin yerinde olmasi ve cinselligi hak ettigini düsünmesi gerekir

Cinsel hayatinda sorun yasayan kadinlarin bir kismi bu sorunu kabullenip hayatlarini bu sekilde devam ettirmeye çalisirlar, fakat bu çözüm degildir ve baska sikintilar yasamalarina sebep olur. Görülen en büyük etki mutsuzluk, huzursuzluk, tahammülsüzlük ve bunlarin getirdigi bir takim fiziksel rahatsizliklardir ( bas agrisi, bas dönmesi, halsizlik, mide bulantisi, karin agrisi, unutkanlik, çarpinti, bayilma... gibi).

Cinsel Isteksizlik


Kadinlar en sik görülen cinsel problemler;

·         Vajinismus (iliskiye girememe),

·         Cinsel isteksizlik,

·         Orgazm olamama,

·         Cinsel tiksinti.

Erkegin cinsel problemini kabullenmesi ve çözüm aramasi için zamana ihtiyaci olabilir. Bu süreçte israrci ve sabirsiz davranan kadinlar eslerine yardimci olamaz, aksine erkegin bu konuda bir direnç gelistirmesine sebep olabilirler.

Cinsel sorunlari olan bazi erkekler mastürbasyona yönelerek fiziksel ihtiyaçlarini gidermeyi tercih edebilirler. Fakat bu saglikli bir çözüm degildir. Kisi bir süre sonra bunu aliskanlik haline getirebilir ve esiyle yasadigi iliski seyreklesir. Cinselligin seyreklesmesiyle esler birbirinden uzaklasir ve her iki taraf da cinsel sorunu çözme istegini kaybeder.


Erkeklerde görülen cinsel problemler;

·         Erken bosalma,

·         Sertlesme problemleri,

·         Cinsel isteksizlik,

·         Orgazm olamama.

 

 

 

 

 

Etiketler

Yorumlar